Google Web Yöneticisi Araçları:

Bağlı kuruluş programları

Web Yöneticisi Yönergelerimizde, oluşturduğunuz web sitelerinin kullanıcılar için önemli, özgün içeriğe sahip olması gerektiği belirtilir. Bu, özellikle bağlı kuruluş programlarına katılan siteler için önemlidir. Bağlı kuruluş web siteleri genellikle söz konusu bağlı kuruluş ağı üzerinde görünen sitelerde ürün açıklamaları bulundurur. Sonuçta, yalnızca bağlı kuruluş ağlarındaki içeriğe sahip siteler Google'ın arama sıralamalarında iyi sonuçlar elde edemeyebilir. Bunun nedeni, bu sitelerin kendilerini web'deki diğer sitelerden farklı kılacak benzersiz bir içeriğe sahip olmamasıdır.

Google, saf bağlı kuruluş web sitelerinin, özellikle bu web siteleri içeriğini yüzlerce bağlı kuruluşla paylaşan bir programın parçasıysa, web kullanıcıları için bir değer ifade etmediğine inanmaktadır. Bir arama sonucu, hepsi aynı içeriğe sahip olan birden çok site döndürebileceğinden kullanıcılara olumsuz bir deneyim yaşatmaktadır.

Bir bağlı kuruluş programına katılırsanız sitenizin ön plana çıkmasına yardımcı olmak ve daha iyi bir sıralama elde etmek için uygulayabileceğiniz çeşitli adımlar vardır.

  • Bağlı kuruluş programı içeriği, sitenizin içeriğinin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturmalıdır.
  • Bir bağlı kuruluş programı seçerken hedeflediğiniz kitleye uygun bir ürün kategorisi seçin. Bağlı kuruluş programı sitenizin içeriğini ne ölçüde hedefliyorsa, değeri de o kadar yüksek olur; siz de Google arama sonuçlarında daha iyi bir sıralama elde eder, bu program üzerinden kazanç sağlarsınız. Örneğin, Alpler'de yürüyüş konulu iyi bir site, ofis malzemeleri değil de yürüyüş kitapları satan bir bayiyle bağlı kuruluş ortağı olabilir.
  • Kullanıcılarınız arasında bir topluluk oluşturmak için web sitenizi kullanın. Bu şekilde sadık bir okuyucu kitlesi oluşturabilir ve üzerine yazı yazdığınız konu hakkında bir bilgi kaynağı yaratabilirsiniz. Örneğin tartışma forumları, kullanıcı incelemeleri ve bloglar, kullanıcılar için benzersiz içeriğe sahip, yararlı kaynaklardır.
  • İçeriğinizin güncel ve alakalı olmasına özen gösterin. Güncel, konuyla ilgili bilgiler, içeriğinizin Googlebot tarafından taranma ve kullanıcılar tarafından tıklanma olasılığını artırır.

İçeriği web üzerinde diğer pek çok yerde görünen, saf bağlı kuruluş siteleri Google arama sonuçlarında genellikle iyi performans göstermez ve sitenizin arama motorları üzerinde negatif etki bırakmasına yol açabilir. Benzersiz, alakalı içerik kullanıcılar için faydalıdır ve sitenizi diğer bağlı kuruluş sitelerinden farklı kılarak Google arama sonuç sayfalarında daha iyi bir sıralama elde etmenizi sağlar.


Eylül Ajans
Eylül Ajans ® Web Tasarım, Google SEO, Backlink, Hit Hizmetleri
Merkez : ANKARA
Tel: 532.7216044
ANA SAYFA | EYLÜL AJANS ® | WEB TASARIM | GOOGLE SEO | REFERANSLAR | İLETİŞİM | BLOG | XMSite içerisinde yer alan tüm bilgiler Eylül Ajans ®'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2003-2012 © İzinsiz kullanılamaz


Yeni Türk Ticaret Kanununa göre Firmaların Yaptırmakla Yükümlü Oldukları Web Sitesi Özellikleri...


dmoz.org
Firma Rehberi
Bilgisayar İnternet WebTasarım

SEO Google Web Sitesi Eklemek Google Dostu Siteler Domain Hosting Google Web Yöneticisi Araçları Web Tasarım Google Seo Google Arama Motoru Optimizasyonu Backlink Hir Pagerank DMOZ Open Directory Project Google Adwords E Ticaret