* WEB TASARIM NEDİR? NE İŞE YARAR? BÖLÜMLERİ NELERDİR?
.

Web Sitesi Nedir? Ne İşe Yarar? Hangi Bölümlerden Oluşur? Web Tasarım...

Kurum, Kuruluş, Firma, Şahıs vb. ticari veya gayriticari kurumsal kimlik yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere Web Sitesi denmektedir.

Web sitesi en az 3 bölümden oluşmaktadır

- Web Grafik Tasarım (görsel ara yüz) , Web Tasarım (web tasarımın tamamı)

- Web Yazılımı (.Net, PhP, Asp, Html...)

- Arama motorlarına (Google, Yahoo, AltaVista...) uygun SEO düzenlemesi.

Web siteleri; içerik olarak metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi görsel ve işitsel araçları kullanarak oluşturulur.

Günümüzde internetin çok hızla yaygınlaşması ve internette vakit geçiren kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artması sonucu Web Sitelerinin Firmalar için önemi sürekli artmakta, tanıtım, satış, reklam amaçları ağırlık kazanmaktadır.

Firmalar veya Şahıslar, özellikle imal ettikleri ve satışını yaptıkları ürünlerinin fiyat, teknik özellik, resim, video, vb. bilgilerini web sayfalarında yayınlayabilmekte, verdikleri hizmetler ile ilgili potansiyel müşterilerini bilgilendirebilmekte, kendilerini rahat bir şekilde tanıtabilmekte ve yeni müşterilere çok hızlı ulaşabilmektedirler.

Web Siteleri sadece firmalar değil, fotoğrafçı, tesisatçı, tamirci, halı yıkamacı, sporcu, vücut geliştirmeci vb. şahıslar tarafından da sıkça kullanılmaktadır.

Arama Motorlarına uygun web sitesi yapmak özel yetenek istemektedir. Doğru yazılım ve kodlama ile arama motoru dostu web tasarım ve yazılımları sonucunda firma, kurum ve kuruluş, şahısların tanıtımları ve ürünlerinin pazarlanması doğru biçimde yapılabilmektedir.


  Web Tasarım& Yazılım : Eylül Ajans ®